Genital Estetik İstanbul

  Genital bölgede, bölgenin sağlığını ve cinsel hayatın kalitesini belirleyen pek çok önemli doku yer alır. Bu dokuların bazıları cinsel yaşam için işlevsel bazıları estetik, bazıları ise hem işlevsel açıdan hem de estetik açıdan öneme sahiptir. Eğer bu dokularda genetik olarak bir uyumsuzluk varsa veya zaman içerisinde bu dokular yıpranmışsa cinsel yaşam da bu uyumsuzluklardan ve yıpranmalardan etkilenecektir. Genital bölge estetiği veya genital estetik İstanbul operasyonları olarak bilinen işlemler sayesinde bu uyumsuzlukları ve yıpranmaları gidermek mümkündür. Bu operasyonlardan bazıları ameliyatlı genital estetik, bazıları ise ameliyatsız genital estetik kategorisinde yer almaktadır.

  Her biri özel işlemlerle, hastanın taleplerine ve genel estetik standartlara göre özenle gerçekleştirilmektedir. Böylece genital bölgenin çekici, genç ve işlevsel bir yapıya kavuşması sağlanmaktadır. Bu yazının devamında ‘’Genital estetik çeşitleri nelerdir?’’, ‘’Ameliyatsız genital estetik nedir?’’, ‘’Genital estetikler ne kadar sürer?’’ ve ‘’Genital estetiklerin faydaları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul genital estetik uygulamaları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; kapsamlı bir görüşme için Prof. Dr. Hüseyin Cengiz gibi uzman bir jinekologdan randevu alabilirsiniz.

  Genital Estetik Nedir?

  Genital estetik, genital bölgenin estetik olarak düzenlenmesi ve çeşitli işlevsel kazanımların elde edilmesi için yapılan operasyonlar bütünüdür. Genital estetiğin pek çok türü vardır. Bunlar arasında labioplasti (iç dudak estetiği), vajinoplasti (vajina daraltma ameliyatı), hüdoplasti (klitoris estetiği) ve çeşitli ameliyatsız estetik uygulamaları yer almaktadır. Genital bölge estetiği uygulamaları sayesinde, genital bölgenin görünümü sebebiyle oluşan özgüven sorunları da ortadan kaldırılabilmektedir.

  Genital Estetik Neden Yapılır?

  Genital estetik kapsamında yapılan pek çok uygulama vardır. Genital estetiği yapılma amaçları da bu uygulamaların türüne göre değişebilir. Ancak genel amaç; vulvanın genç, düzenli ve çekici bir yapıya kavuşmasını sağlamaktır. Aynı şekilde kişinin ve partnerinin, cinsel birleşmelerden daha fazla haz alabilmesi için de yapılabilirler.

  Genital Estetik Çeşitleri Nelerdir?

  Genital estetik çeşitleri arasında şunlar yer alır:

  • Vulvanın düzenlenmesi, vajinal dudaklardaki sarkmanın ortadan kaldırılması amacıyla yapılan labioplasti ameliyatı.
  • Vajinada genişlemeye yol açan doku fazlalığının alınması, vajinal dokuların onarılması ve böylece vajinanın daraltılması için yapılan vajinoplasti ameliyatı.
  • Klitorisin üzerinde yer alan, klitorisin uyarılmasını zorlaştırdığı gibi vulvada düzensiz bir görüntüye de yol açan klitoris şapkasının düzenlenmesi, yani hüdoplasti.

  Ameliyatla gerçekleştirilen genital estetik uygulamaları bunlardır. Sitemizde yer alan Estetik Jinekoloji isimli menüden, bu uygulamalar hakkında kapsamlı bilgi verdiğimiz yazılara ulaşabilirsiniz.

  Ameliyatsız Genital Estetik Uygulamaları Nelerdir?

  Ameliyatsız genital estetik uygulamaları, cerrahi işlemler kullanılmadan estetik ve işlevsel kazanımların elde edildiği uygulamalardır. Bu uygulamalardan bazıları şunlardır:

  • Lazerle vajina daraltma işlemi.
  • Lazerle vajina beyazlatma işlemi.
  • O noktası büyütme.
  • G noktası büyütme.
  • Dolgu, botoks, PRP tedavisi ve Mezoterapi uygulamaları.

  Sitemizde bu uygulamalar hakkında detaylı bilgiler verdiğimiz yazılar bulunmaktadır. Bu yazılara Estetik Jinekoloji isimli menümüzden ulaşabilirsiniz.

  Genital Estetik Ne Kadar Sürer?

  Genital estetik ameliyatları genelde 1 ila 2 saat kadar süren operasyonlardır. Bu operasyonlardan bazıları birlikte yapılabilir, yani buna bağlı olarak operasyon süresi bir miktar artış gösterebilir. Ameliyatsız estetik uygulamaları ise genelde yarım saatten kısa sürede tamamlanırlar.

  Genital Estetiğin Avantajları Nelerdir?

  Genital estetiği faydaları ve avantajları şunlardır:

  • Genital bölgede çekici bir görünüm meydana gelir.
  • Genital bölge eskisine kıyasla çok daha genç bir görünüme sahip olur.
  • Cinsel birliktelikler sırasında hem kişi hem de partneri daha çok keyif alır.
  • Bazı cinsel işlev bozuklukları ortadan kaldırılabilir.
  • Genital bölgenin görünümüne bağlı ortaya çıkan özgüven problemleri giderilebilir.
  • Vulvanın, bir bütün olarak uyumlu ve estetik bir görünüm kazanması sağlanabilir.

  Genital bölge estetiğinin avantajları bu şekilde sıralanabilir. 

  Genital Estetikler Ağrılı Mı?

  Genital estetik kapsamında yapılan hiçbir uygulama ağrılı değildir. Çünkü ameliyatlar öncesinde hastaya anestezi yapılmakta; ameliyatsız estetikler öncesinde de anestezik kremler kullanılmaktadır. Böylece hastalar, işlemler sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar. 

  Genital Estetik İstanbul Nasıl Yapılır?

  Genital estetik ameliyatları öncesinde bireyin genital bölgesi üzerinde kapsamlı değerlendirmeler yapılır. Bu değerlendirmeler sonucunda, ameliyat sırasında ne gibi işlemler yapılacağı kararlaştırılır. Daha sonra ise ameliyatın türüne göre, cerrahi işlemler kullanılarak bazı değişimler ve düzenlemeler gerçekleştirilir. Genital estetik operasyonları anestezi altında yapıldıkları için ağrıya veya rahatsızlığa sebep olmazlar. Bu operasyonların tam olarak nasıl gerçekleştiğini öğrenmek için sitemizde yer alan Labioplasti, Vajinoplasti ve Hüdoplasti gibi yazıları okuyabilirsiniz. 

  Genital Estetik Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Genital estetik ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alabilir:

  • Ameliyatın kapsamına göre bir süre cinsel ilişkide bulunulmamalı.
  • Ameliyatın ardından 2 gün kadar banyo yapılmamalı, 2 günden sonra ise ayakta duş alınmalı.
  • Ağır ve yorucu sporlar yapılmamalı.
  • Gündelik yaşama dönerken kademe kademe bir geçiş yapılmalı.
  • İyileşme süreci boyunca rahat çamaşırlar tercih edilmeli.
  • Tam iyileşme gerçekleşene kadar havuza veya denize girilmemeli; kaplıcaya veya hamama gidilmemeli.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalı, tavsiye edilen noktalar dikkatle uyulmalı.

  Genital estetik öncesi ve sonrası süreçler, yapılan ameliyatın kapsamına göre değişiklik gösterebilir. 

  İstanbul Genital Estetik Fiyatları 2023

  İstanbul genital estetik fiyatları, yapılan ameliyatın türüne göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul genital bölge estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; kapsamlı bir görüşme için Prof. Dr. Hüseyin Cengiz gibi uzman bir jinekologdan randevu alabilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button