Hüdoplasti İstanbul (Klitoris Estetiği)

  Vulva, kadınlarda genital bölgenin dışarıdan görünen kısmıdır. Burada klitoris, klitoral hood (klitoris şapkası) ve vajinal dudaklar gibi önemli dokular bulunur. Bahsi geçen dokuların, birbirleriyle uyumlu ve düzenli bir görüntüye sahip olmaları; genital bölgenin çekiciliği ve estetiği için son derece önemlidir. Özellikle de klitoris şapkası olarak bahsettiğimiz deri dokusundaki fazlalık ve bu fazlalığa bağlı görülen sarkma; genital bölgenin estetik dengesini bozabilmektedir. Hüdoplasti İstanbul için bize ulaşın.

  Bununla birlikte bahsi geçen deri dokusu, klitorisin uyarılmasını zorlaştırabilmekte, cinsel ilişkilerden alınan hazzın miktarını azaltabilmektedir. Bu yüzden günümüzde pek çok kadın, hüdoplasti veya klitoris estetiği olarak bilinen uygulamaya başvurmaktadır. Hüdoplasti ameliyatı sayesinde, küçük bir operasyonla klitoris şapkasını düzenlemek, genital bölgeye estetik bir görünüm kazandırmak mümkündür. Bu yazının devamında ‘’Hüdoplasti nasıl yapılır?’’, ‘’Hüdoplasti ne kadar sürer?’’, ‘’Hüdoplasti ağrılı mı?’’ ve ‘’Hüdoplasti iç dudak estetiği ile birlikte yapılabilir mi?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul hüdoplasti ameliyatı hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; kapsamlı bir görüşme için Prof. Dr. Hüseyin Cengiz gibi uzman bir jinekologdan randevu alabilirsiniz.

  Klitoris Nedir? Klitoris Nerededir? Klitoris Nasıl Bulunur?

  Klitoris, erkeklerdeki penisin kadınlardaki karşılığı olarak bilinmektedir. Bu önemli yapı, bünyesinde aynı penis başında olduğu gibi milyonlarca sinir hücresi taşımaktadır. Hatta klitoristeki sinir ağlarının, penis başında yer alanlardan çok daha yoğun olduğu düşünülmektedir. Bu da klitorisin uyarılması durumunda cinsel hazza; uyarıların devam ettiği durumlarda ise orgazma sebep olmaktadır. Klitoris, klitoral şapka, klitoris şapkası veya klitoral hood olarak bilinen bir deri dokusu ile çevrilidir.

  Hüdoplasti Nedir?

  Hüdoplasti, klitoris şapkasındaki sarkmayı sonlandırmak, genital bölgeye estetik bir görünüm kazandırmak ve klitorisin daha kolay uyarılmasını sağlamak amacıyla yapılan estetik operasyonudur. Klitoris şapkası olarak sözünü ettiğimiz doku, aslında bir deri parçasıdır. Bu deri parçası genetik veya gelişimsel sebeplerden sarkık bir yapıya sahip olabilir. Klitoris estetiği olarak da bilinen hüdoplasti, bu deri parçasını estetik olarak düzenlemek amacıyla yapılır. Hüdoplasti sırasında kesinlikle klitorisin kendisine müdahale edilmez.

  Hüdoplasti Neden Yapılır?

  Hüdoplasti, genelde iki temel amaç doğrultusunda yapılır. Bunlardan ilki, uzun ve sarkık klitoris şapkasının sebep olduğu estetik olmayan görüntüyü düzenlemektir. Diğeri ise yine, uzun ve sarkık klitoris şapkası sebebiyle yeterince uyarılamayan klitorisin, cinsel ilişkiler sırasında daha kolay uyarılmasını sağlamaktır.

  Hüdoplasti Kimlere Yapılır?

  Hüdoplasti 18 yaşını doldurmuş olan bireylere yapılabilir. Yaş bakımından daha küçük olan bireylere ise reşit olana kadar hüdoplasti önerilmez.

  Hüdoplasti Ne Kadar Sürer?

  Hüdoplasti ameliyatının süresi 30 dakika ila 40 dakika arasında değişebilmektedir. Eğer hüdoplastiye ek olarak başka işlemlerde gerçekleşiyorsa ameliyatın süresi bir miktar daha fazla olabilir.

  Hüdoplastinin Avantajları Nelerdir?

  Hüdoplastinin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Klitoris şapkasındaki sarkma düzeltilir.
  • Klitorisin daha kolay uyarılması sağlanabilir. Böylece bireyin orgazma yani cinsel doyuma ulaşması kolaylaşır.
  • Genital bölgenin düzenli, estetik ve çekici bir görünüm kazanması sağlanır.
  • Görece küçük ve hızlı bir operasyondur.

  Klitoris estetiğinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Hüdoplasti Ağrılı Mı?

  Hüdoplasti öncesinde yapılan lokal veya genel anestezi, hastanın ameliyat sırasında ağrı hissetmesini tamamen engeller. Yani hüdoplasti ağrılı değildir. Hüdoplastinin hangi anestezi türüyle yapılacağına doktor, anestezi alanındaki uzmanlarla birlikte; hastaya özel olarak karar verir.

  Hüdoplasti Labioplastiyle Birlikte Yapılabilir Mi?

  Hüdoplasti ve labioplasti, hemen hemen aynı bölgelerde gerçekleşen operasyonlardır. Birbirlerini tamamlayıcı bir özelliğe sahiptirler. Bu yüzden genelde kadınlar, labioplastiyi ve hüdoplastiyi birlikte yaptırırlar. Böylece tek ameliyatla genital bölgenin görünümü tamamen estetik ve dengeli bir hale getirilebilir.

  Hüdoplasti Nasıl Yapılır?

  Hüdoplasti ameliyatı öncesinde, her estetik operasyonunda olduğu gibi özel bir planlama yapılır. Bu planlama sürecinin temelini; hastanın ameliyattan beklentileri, genel estetik kriterleri ve doktorun tecrübesi oluşturur. Ameliyatın detayları planlandıktan sonra ise operasyonun kendisine geçilir. Operasyon ile ameliyat planlama süreci farklı tarihlerde gerçekleşebilir. Ameliyat sırasında hastanın genital bölgesine lokal anestezi uygulanır. Daha sonra klitoris şapkasındaki sarkma, fazla deri dokusunun alınması ile giderilir. Geriye kalan deri dokusu ise planlanan işlemler kapsamında düzenlenir. Böylece ameliyat ortalama yarım saat içerisinde son bulur. Hastalar ameliyatın ardından birkaç saat sonra taburcu edilebilirler, bazen ise bir geceyi hastanede geçirmeleri gerekebilir.

  Hüdoplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Hüdoplasti yaptıran kadınlar, bir hafta içerisinde büyük oranda iyileşir ve kademeli olarak gündelik yaşamlarına dönebilirler. Tam iyileşmenin süresi 1 ayı bulabileceği için bu süreçte bazı noktalara dikkat etmeye devam edilmelidir.

  Hüdoplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Klitoris estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar bulunabilir:

  • Rahat kıyafetler ve iç çamaşırları tercih edilmelidir.
  • Bir süre cinsel ilişkide bulunulmamalıdır.
  • Havuza, kaplıcaya veya denize girilmemelidir.
  • Bir gün duş alınmamalı, daha sonra ise ayakta duş alınmalıdır.
  • Ameliyat bölgesinin hijyenine ve kuru kalmasına özen gösterilmelidir.

  Hasta, doktor tarafından hüdoplasti öncesi sonrası süreçler hakkında detaylı olarak bilgilendirilecektir.

  İstanbul Hüdoplasti Fiyatları 2023

  İstanbul hüdoplasti fiyatları, ameliyatın kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul klitoris estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; kapsamlı bir görüşme için Prof. Dr. Hüseyin Cengiz gibi uzman bir jinekologdan randevu alabilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button