Vajinoplasti İstanbul

  Vajinoplasti İstanbul vulvadaki vajinal girişten rahme kadar uzanan bölge vajina olarak isimlendirilir. Bu bölge normalde dar, büzülmüş ve kısa bir yapıya sahiptir. Ancak cinsel uyarılar ile birlikte bir miktar genişleyebilmekte ve uzayabilmektedir. İlişki gerçekleştikten sonra ise yeniden eski haline dönmektedir. Bu değişim, vajinayı meydana getiren özel bağ ve kas dokuları sayesinde mümkün olmaktadır. Eğer bu dokular zamanla veya zorlu doğumlar sebebiyle yıpranırsa vajina, esnek yapısını kaybedebilmekte ve dar yapısını korumakta zorlanabilmektedir. İstanbul vajinoplasti fiyatları için bize ulaşın.

  Vajinoplasti işlemi de bahsi geçen sebeplerden yıpranan vajinal dokuları onarmak, vajinanın yeniden dar bir yapı kazanmasını sağlamak amacıyla yapılır. Bu operasyon halk arasında vajina daraltma ameliyatı olarak da bilinmektedir. Yazımızın devamında ‘’Vajina daraltma ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Cinsel ilişki sonrası vajina genişler mi?’’, ‘’Vajinoplastinin faydaları nelerdir?’’ ve ‘’Vajinoplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul vajinoplasti ameliyatı hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; kapsamlı bir görüşme için Prof. Dr. Hüseyin Cengiz gibi uzman bir jinekologdan randevu alabilirsiniz.

  Vajinoplasti Nedir? Vajinoplasti Ne Demek?

  Vajinoplasti, vajinanın daraltılması amacıyla yapılan cerrahi operasyondur. Anestezi altında gerçekleşen bu operasyonda, vajinal dokular yeniden düzenlenir, bu dokular üzerinde onarma çalışmaları yapılır. Böylece vajina yeniden dar bir yapıya kavuşabilir. Vajinoplasti ameliyatı sayesinde vajinal kuruluktan, cinsel ilişki sırasında hissizliğe kadar pek çok sorun giderilebilmektedir.

  Vajinoplasti İstanbul Neden Yapılır?

  Vajinoplasti, vajinanın dar bir yapıya kavuşması ve vajina genişlemesine bağlı ortaya çıkan sorunların giderilmesi amacıyla yapılır. Vajina içerisinde yer alan kas, bağ ve deri dokusu; doğum gibi olaylardan büyük ölçüde etkilenebilmektedir. Bu etkilenme zaman içerisinde, bahsi geçen dokuların görevlerini düzgün bir şekilde yerine getirememesine neden olmaktadır. Buna bağlı olarak da vajina genişlemesi meydana gelebilmektedir. Vajinoplasti bu genişlemenin giderilmesi amacıyla yapılmaktadır.

  Vajina Neden Genişler? Vajina Genişlemesi Neden Olur?

  Vajina genişlemesi nedenleri arasında şunlar yer alabilir:

  • Çoğul gebelikler.
  • Zorlu, vajinal doğumlar.
  • Vajinal dokuları ilgilendiren kadın hastalıkları.
  • Vajinal dokular üzerinde gerçekleştirilen bazı muayene ve tedavi uygulamaları.
  • İlerleyen yaş.
  • Genetik özellikler.

  Vajinada genişleme nedenleri arasında bunlar yer alabilir. Fazla veya sık cinsel ilişkiye girilmesi vajinanın genişliğini kalıcı olarak etkilemez.

  Vajinoplastinin Avantajları Nelerdir?

  Vajina daraltma ameliyatının avantajları arasında şunlar yer alabilir:

  • Cinsel ilişki sırasında, genişlemeye bağlı olarak penisin hissedilememesi gibi sorunlar ortadan kalkar.
  • Vajinal kuruluk gibi sorunlar giderilebilir.
  • Hem kişi hem de kişinin partneri cinsel ilişkilerden daha çok zevk alır.
  • Operasyon, vajinanın 5 ila 6 santimetre içine kadar daraltma imkânı vermektedir.
  • Vajina genişlemesinin bilinen en etkili çözümüdür.
  • Tek defalık bir operasyondur.
  • Vajinoplasti sırasında ağrı hissedilmez.

  Vajinoplastinin faydaları ve avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Vajinoplasti İstanbul Ne Kadar Sürer?

  Vajinoplasti ameliyatı genelde 30 dakika ila 60 dakika arasında son bulur. Bu operasyon, yapılan işlemler göz önünde bulunulduğunda son derece hızlı ve konforludur.

  Vajinoplasti Ne Zaman Yapılmalı?

  Yakın bir tarihte gebe kalmayı planlayan kadınlara, hali hazırda gebe olan kadınlara veya yeni doğum yapmış kadınlara; vajinoplasti ameliyatını bir süre ertelemeleri önerilir. Böylece bu hassas süreçlerin ardından, vajinoplasti sayesinde elde edilen kazanımlar kaybedilmemiş olur.

  Vajinoplasti İstanbul Nasıl Yapılır?

  Vajinoplasti ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Genel anestezi, sayesinde ameliyat son bulana kadar hastanın ağrı ve rahatsızlık hissi duyması engellenmiş olur. Doktor, ameliyat sırasında vajina içerisinde yer alan dokulara müdahale eder. Bölgede fazlalık ve sarkma yapan deri dokuları çıkarılır. Kalan dokular, özel dikiş uygulamaları ile onarılır. Böylece vajinanın 5 ila 6 santimetre içerisine kadar daraltma işlemi uygulanmış olur. Vajinoplasti ameliyatı çoğu zaman 45 dakikadan kısa süre içerisinde son bulmaktadır.

  Vajinoplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Vajinoplasti sonrası iyileşme süreci, hastanın ameliyat sonrası özel bir odaya alınması ile başlar. Bu odada hastanın, 1 gece kadar kalması ve dinlenmesi beklenir. Ertesi gün ise taburcu işlemleri gerçekleşir. Vajinoplasti sonrasındaki ilk 10 gün, tedavinin başarısı ve iyileşme sürecinin verimliliği açısından çok önemlidir. Bu yüzden bahsi geçen süreçte dikkatli olunmalı, düzenli olarak dinlenilmelidir. İlk 10 günün ardından, doktorun da önerisiyle gündelik yaşama dönüş başlayabilir.

  Vajinoplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Vajinoplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alabilir:

  • 30 gün boyunca vajinal yolla cinsel birliktelik önerilmez.
  • Ameliyat bölgesine zarar verebilecek ağır işler, hareketler veya sporlar önerilmez.
  • Ameliyat sonrası ilk 2 gün boyunca banyo yapılmamalı, 2 günden sonra ise ayakta duş alınmalıdır.
  • Vajina daraltma sonrası rahat çamaşırlar ve kıyafetler tercih edilmelidir.
  • Bir süre hamama ve kaplıcaya gidilmemeli; havuza veya denize girilmemelidir.
  • Doktor tavsiyelerine dikkatle uyulmalıdır.

  Vajina daraltma ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında bunlar yer almaktadır.

  İstanbul Vajinoplasti Fiyatları 2023

  İstanbul vajinoplasti fiyatları, operasyonun nerede yapıldığına göre değişiklik gösterebilir. İstanbul vajina daraltma fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; kapsamlı bir görüşme için Prof. Dr. Hüseyin Cengiz gibi uzman bir jinekologdan randevu alabilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button