Labioplasti İstanbul

  Sanılanın aksine genital bölgenin dışarıdan görünen kısmı vajina değil vulva olarak isimlendirilir. Vajina, vulvadaki vajinal girişle ulaşılan ve vücudun içerisinde yer alan bir organdır. Vulva üzerinde, vajina girişini çevreleyen vajinal dudaklar yer alır. İç kısımda yer alan dudaklar, iç dudaklar veya labia minör; dış kısımda yer alan dudaklar ise dış dudaklar veya labia majör olarak isimlendirilir. Labioplasti İstanbul için bize ulaşın.

  Genital bölgenin çekici bir görünüme sahip olabilmesi için bahsi geçen vajinal dudakların hem kendi içlerinde hem de birbirleriyle estetik bir dengeye sahip olmaları gerekir. Aksi takdirde vulvada düzensiz ve sarkık bir görünüm oluşabilir. Bu görünüm pek çok kadının cinsel birlikteliklerden kaçınmasına, özgüven sorunları yaşamasına sebep olabilmektedir. Günümüzde bu görüntüden kurtulmak ve çekici bir genital bölge görünümüne sahip olabilmek, labioplasti ameliyatıyla çok kolaydır. Bu yazının devamında ‘’İç dudak estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’İç dudak estetiğinin avantajları nelerdir?’’, ‘’Labioplasti kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’İç dudak estetiği öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. İstanbul labioplasti ameliyatı hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; kapsamlı bir görüşme için Prof. Dr. Hüseyin Cengiz gibi uzman bir jinekologdan randevu alabilirsiniz.

  Labioplasti Nedir?

  Labioplasti, vajinal dudakların düzenlenmesi, eşitlenmesi ve vulvanın estetik bir görünüm kazanması için yapılan genital estetik operasyonudur. Labioplasti ameliyatı sırasında, iç dudaklar arasında yer alan eşitsizlikler ve sarkmalar giderilebilir. Bu dokular, vulvanın geri kalanıyla uyumlu bir yapıya kavuşturulabilir. Böylece vulvanın toplu, genç ve çekici bir görünüm kazanması sağlanabilir.

  Labioplasti Neden Yapılır?

  Labioplasti genel olarak iç vajinal dudaklardaki sarkmayı ve estetik kusurları gidermek için yapılmaktadır. Yaşın ilerlemesi, kozmetik ürünler, genetik ve benzer faktörler; bu dokularda yıpranmaya, sarkmaya ve düzensizliğe yol açabilmektedir. Vajinal dokulardaki sarkma ve düzensizlik, vulvanın da karmaşık, çekici olmaya bir görüntüye sahip olmasına neden olmaktadır. Labioplasti bu gibi olumsuzlukların giderilmesi amacıyla yapılmaktadır.

  Labioplasti Nerede Yapılır?

  Labioplasti cerrahi işlemlerle, ameliyathane koşulları altında yapılır. Bu ideal koşullara sahip olan kliniklerde ve hastanelerde labioplasti ameliyatı yapılabilmektedir.

  Labioplasti Ne Zaman Yapılmalı?

  Labioplasti için önerilen özel bir zaman aralığı yoktur. Ancak yine de bireylere, yakın zamanda gebe kalmayı planlıyorlarsa labioplastiyi bir süre ertelemeleri önerilir. Böylece doğum sırasında, labioplasti ile elde edilen kazanımlar zarar görmez ve kalıcılık gösterirler.

  Labioplasti Hüdoplastiyle Birlikte Yapılır Mı?

  Labioplasti, hüdoplasti ameliyatıyla birlikte yapılabilir. Hüdoplasti ameliyatı, klitorisi çevreleyen klitoris şapkası isimli deriye müdahale etmek için yapılır. Labioplasti ameliyatı sırasında hem bu deri dokusuna hem de vajinal dudaklara birlikte müdahale etmek mümkündür. Hatta uzmanlar genelde, bu iki operasyonun birlikte yapılmasını önerirler. Böylece vulva, bir bütün olarak ele alınabilir ve vulvadaki estetik sorunlar tamamen giderilebilir. Klitoris estetiği hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Hüdoplasti isimli yazıya göz atabilirsiniz.

  Labioplastinin Avantajları Nelerdir?

  Labioplastinin faydaları ve avantajları arasında şunlar yer alabilir:

  • İç ve dış vajinal dudaklar arasında estetik bir denge kurulabilir.
  • İç dudaklardaki sarkma giderilebilir.
  • Vulva üzerinde yer alan dokular toparlanabilir.
  • Vulvanın çekici, toplu ve genç bir görünüm kazanması sağlanabilir.

  İç dudak estetiğinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Labioplasti Kimlere Yapılabilir?

  Labioplasti 18 yaşını doldurmuş olan bireyler için uygundur. Daha küçük yaştaki bireylere, reşit olana kadar beklemeleri önerilmektedir.

  Labioplasti Ne Kadar Sürer?

  Labioplasti ameliyatı genelde 30 dakika ila 60 dakika içerisinde tamamlanır. Labioplastiye hüdoplasti operasyonu da eşlik ediyorsa ameliyat, yarım saat kadar uzayabilmektedir.

  Labioplasti Ağrılı Mı?

  Labioplasti ağrılı bir operasyon değildir. Bu ameliyat sırasında bazen lokal anestezi bazense genel anesteziyle hastanın ağrı hissi duyması tamamen engellenir. Ameliyat son bulana kadar hastalar ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar.

  Labioplasti Nasıl Yapılır? İç Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

  Labioplasti ameliyatı öncesi hasta detaylı bir değerlendirmeden geçer. Bu değerlendirme sırasında vajinal dudakların görünümü incelenir, hastanın ameliyattan beklentileri dinlenir ve en nihayetinde ameliyat sırasında yapılacak olan işlemler kararlaştırılır. Ameliyat sırasında tüm işlemler, lokal veya genel anestezi altında yapılmaktadır. Doktor, gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra özel cerrahi kesilerle vajinal dudaklardaki sarkmayı giderir. İç dudaklar arasında, iç dudaklarla dış dudaklar arasında ve son olarak vajinal dudaklarla vulva arasında estetik bir denge kurar. Bahsi geçen dokuları, çekici bir görünüme sahip olacakları şekilde yeniden düzenler. Böylece ameliyatın amacına ulaşılmış olur.

  Labioplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  İç dudak estetiği sonrası hasta, anestezinin etkisinin geçmesi ve gerekli kontrollerin yapılması için özel bir odaya alınır. Hastanın bu odada 1 gece kadar kalması veya birkaç saatlik dinlenmenin ardından taburcu olması mümkündür. Labioplasti sonrası taburcu olan hastalar hızla iyileşmeye başlarlar. Bir haftanın ardından gündelik yaşamlarına dönmeleri, 1 ayın ardından ise tamamen iyileşmeleri beklenir. Doktorunuz labioplasti öncesi sonrası süreçler hakkında detaylı bilgilendirmede bulunacaktır.

  Labioplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Labioplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alabilir:

  • Ağır, yorucu ve ameliyat bölgesine zarar verebilecek işlerden kaçınılmalıdır.
  • 30 gün kadar cinsel birliktelikte bulunulmamalıdır.
  • 1 ila 2 gün kadar duş alınmamalı, bu sürenin ardından ise ayakta duş alınmalıdır.
  • Ameliyat sonrası operasyon bölgesi, tam iyileşme sağlanana kadar enfeksiyonlara karşı hassastır. Bu yüzden bu bölgenin temizliğine ve kuru kalmasına dikkat edilmelidir. Ameliyat sonrasında doktor aksini söyleyene kadar havuza veya denize girilmemelidir.
  • Bir süre rahat iç çamaşırları ve kıyafetler giyilmelidir.

  İç dudak ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler bunlardır.

  İstanbul Labioplasti Fiyatları 2023

  İstanbul labioplasti fiyatları, ameliyatın kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul iç dudak estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir, kapsamlı bir görüşme için Prof. Dr. Hüseyin Cengiz gibi uzman bir jinekologdan randevu alabilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button