Lazerle Vajina Beyazlatma İstanbul

  Cilt yüzeyinde, cilde renk ve ton kazandıran pigmentler yer alır. Bu pigmentlerin yoğunluğu ve dağılımı; kişinin genetik özelliklerine ve bölgedeki cilt dokusunun yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Eğer herhangi bir bölgede cilt yıpranması meydana gelir, bahsi geçen pigmentlerde artış görülürse ciltte kararma gözlenir. Bu kararma özellikle de kadınlarda, genital bölgede meydana gelmektedir. Lazerle vajina beyazlatma İstanbul için bize ulaşın.

  Vulva çevresine uygulanan ağda ve epilasyon gibi işlemler, bu bölgedeki cilt dokusunun fazla melanin üretmesine, doğal olarak da bölgede kararma meydana gelmesine yol açabilmektedir. Günümüzde genital bölgedeki kararma ve renk değişimi, lazer teknolojisinin sunduğu özel imkânlar yardımı ile giderilebilmektedir. Halk arasında vajina beyazlatma olarak da bilinen bu işlem; vulva ve çevresinin çok daha genç, estetik bir görünüm kazanmasını sağlar. Yazımızın devamında ‘’Lazerle vajina beyazlatma ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle vajina beyazlatmanın avantajları nelerdir?’’, ‘’Lazerle vajina beyazlatma kimler için uygundur?’’ ve ‘’Lazerle vajina beyazlatma öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz. İstanbul lazerle vajina beyazlatma işlemi hakkında merak ettikleriniz için bize ulaşabilir; kapsamlı bir görüşme için Prof. Dr. Hüseyin Cengiz gibi uzman bir jinekologdan randevu alabilirsiniz.

  Lazerle Vajina Beyazlatma Nedir?

  Lazerle vajina beyazlatma; vulva ve çevresinde meydana gelen kararmanın giderilmesi için yapılan estetik uygulamasıdır. Bu uygulama özel lazer işlemleriyle yapılmaktadır. Yani lazerle genital beyazlatma işlemi sırasında cerrahi işlemlere başvurulmaz.

  Vajina Kararması Neden Olur?

  Vajinada kararma ve renk değişimi, şu gibi sebeplerden meydana gelebilir:

  • Genetik faktörler.
  • İlerleyen yaş.
  • Cilt yapısına uygun olmayan zararlı kozmetik ürünler.
  • Lazer epilasyon uygulamaları.
  • Epilasyon uygulamaları.
  • Ağda uygulamaları.
  • Bakteri veya mantar enfeksiyonları.
  • Jilet kullanımı.

  Genital kararma nedenleri arasında bunlar yer alabilir.

  Vajina Kararması Nasıl Önlenir?

  Vajina kararmasını önlemek adına cilt yapısına zarar verebilecek çeşitli davranışlardan kaçınmak mümkündür. Cildi hassas olan bireyler, cilt yapılarına uygun kozmetik ürünler kullanabilirler. Aynı şekilde kılların alınması amacıyla yapılan uygulamaların da cilt yapısını koruyan türleri tercih edilebilir. Yine de bazen vajina kararmasını önlemek tamamen mümkün olmayabilir. Bu durumda lazerle vajina beyazlatma gibi işlemlere başvurulabilir.

  Vajina Kararmasına Ne İyi Gelir?

  Vajina kararmasına iyi geldiği düşünülen bazı uygulamalar vardır. Ancak bu uygulamalar genelde kozmetik amaçlarla veya cilt bakım amacıyla tercih edilirler. Beklendiği veya umulduğu gibi hızlı, etkili ve kalıcı bir sonuç vermeleri mümkün olmayabilir. ‘’Vajina kararması nasıl geçer?’’ sorusuna verilebilecek tüm cevaplar tıbbi uygulamalar içermektedir. Bu uygulamaların başında da lazerle vajina beyazlatma gelmektedir.

  Lazerle Vajina Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

  Lazerle vajina beyazlatma genelde 10 ila 20 dakika içerisinde son bulur. Hazırlık süreci de bu sürenin içerisindedir. Lazerle vajina beyazlatma işlemi bahsettiğimiz sürelerde biten, 4 ila 6 seansta tamamlanmaktadır.

  Lazerle Vajina Beyazlatma Kimlere Yapılabilir?

  Lazerle vajina beyazlatma 18 yaşını doldurmuş kişilere yapılmaktadır. Daha küçük yaştaki bireylere, reşit olana kadar bu tarz uygulamalar önerilmez.

  Lazerle Vajina Beyazlatma Nerede Yapılır?

  Lazerle vajina beyazlatma işlemi özel hastanelerde, kliniklerde ve muayenehanelerde yapılabilir. İşlem sırasında gelişmiş lazer cihazlarına başvurulur. Bu lazer cihazı, alanında uzman bir hekim tarafından kullanılmalıdır. Aksi takdirde tehlikeli ve istenmeyen sonuçlar alınabilir. Lazerle vajina beyazlatma işlemi, uzman bir hekim tarafından gerçekleştirildiği takdirde son derece güvenli, başarılı ve hızlı bir uygulamadır.

  Lazerle Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır? Lazerle Genital Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Lazerle vajina beyazlatma işlemi öncesinde, beyazlatma işleminin nerelere yapılacağına karar verilir. Bu karar verme sürecinde hastanın talepleri ve genel estetik kriterler ön plandadır. Yapılacak olan işlemler kararlaştırıldıktan sonra işleme başlanabilir. İşlem son derece ağrısız olsa da hassas bireyler için, uygulama bölgesine ağrı kesici krem uygulanabilir. Daha sonra ise lazer cihazı üzerinde çeşitli ayarlamalar yapılır ve uygulamaya geçilir. Doktor ve bilgisayar kontrolündeki lazer cihazından, ciltteki pigmentleri parçalayan lazer atımları gönderilir. Cilde koyu renk kazandıran pigmentler parçalandıkça kararma da giderilmiş olacaktır. Lazer atımları aynı zamanda cildin yeni ve sağlıklı bir katman üretmesini de destekleyecektir.

  İstanbul Lazerle Vajina Beyazlatma Fiyatları 2023

  İstanbul lazerle vajina beyazlatma fiyatları, uygulamanın kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul genital beyazlatma fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; kapsamlı bir görüşme için Prof. Dr. Hüseyin Cengiz gibi uzman bir jinekologdan randevu alabilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button