Lazerle Vajina Daraltma İstanbul

  Vajina, normal şartlarda son derece esnek bir yapıya sahiptir. Bu esnek yapı sayesinde doğum gibi olayların ardından bile eski, dar yapısına dönebilir. Cinsel ilişkiler sırasında da anlık olarak genişlemesi, ilişki sonlandıktan sonra eski haline dönmesi mümkün olmaktadır. Ancak bazen doğum gibi süreçler o kadar zorlayıcıdır ki, vajinanın esnek bir yapıya sahip olmasını sağlayan dokular zarar görür. Bu zarar, özellikle de ilerleyen yaşla birlikte daha hissedilir hale gelir. Lazerle vajina daraltma İstanbul için bize ulaşın.

  Vajina eski darlığını kaybeder ve buna bağlı olarak cinsel işlev bozuklukları meydana gelir. Bu cinsel işlev bozuklukları arasında vajinal kuruluk ve cinsel isteksizlik gibi sorunlar yer almaktadır. Vajinanın yeniden dar bir yapıya kavuşması için yapılan iki önemli işlem vardır. Bu işlemlerin başında, ameliyatla yapılan vajinoplasti operasyonu gelir. Diğeri ise ameliyatsız olarak gerçekleşen lazerle vajina daraltma işlemidir. Her iki uygulamanın da kendilerine özel bazı avantajları vardır. Bu yazının devamında ‘’Lazere vajina daraltmanın avantajları nelerdir?’’, ‘’Lazerle vajina daraltma ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle vajina daraltma sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır?’’ gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz. İstanbul lazerle vajina daraltma hakkında merak ettikleriniz için bizi arayabilir; kapsamlı bir görüşme için Prof. Dr. Hüseyin Cengiz gibi uzman bir jinekologdan randevu alabilirsiniz.

  Lazerle Vajina Daraltma Nedir?

  Lazerle vajina daraltma, son derece gelişmiş lazer cihazlarının kullanıldığı, modern bir genital estetik uygulamasıdır. Bu uygulama halk arasında lazerle ameliyatsız vajina daraltma olarak da bilinmektedir. Lazerle vajina daraltma işlemi sayesinde, uzun sürede iyileşen ve pahalı olabilen ameliyatlara gerek kalmadan vajina daraltma yapılabilmektedir.

  Vajina Genişlemesi Neden Olur?

  Vajina genişlemesinin birden fazla nedeni olabilir. Vajinada genişleme nedenleri arasında şunlar yer alabilmektedir:

  • İkiz veya üçüz doğumlar.
  • Zorlu doğumlar.
  • Genetik özellikler.
  • Vajinal yolla gerçekleşen bazı tedaviler.
  • İlerleyen yaş.

  Vajina genişlemesi nedenleri bunladır. Cinsel birliktelikler, ne kadar sık gerçekleşmiş olurlarsa olsunlar vajinada genişlemeye yol açmazlar.

  Vajina Genişlemesi İçin Ne Yapılmalı?

  Vajina genişlemesine aktif olarak iyi gelen herhangi bir krem, bitkisel tedavi, egzersiz veya benzer bir uygulama bulunmamaktadır. Vajina genişlemesi ancak lazerle vajina daraltma gibi uygulamalarla veya vajinoplasti gibi ameliyatlarla giderilmektedir.

  Vajina Genişlemesinin Belirtileri Nelerdir?

  Vajina genişlemesi veya vajinal kaslarda gevşeme sorunu söz konusu ise şu gibi belirtiler deneyimlenebilir:

  • Cinsel birliktelikler sırasında zevk alamamak.
  • Orgazm olamamak.
  • Vajinal kuruluk.
  • Bazı durumlarda idrar kaçırma.
  • Cinsel isteksizlik.
  • Cinsel ilişki sırasında ses veya gaz çıkması

  Geniş vajina belirtileri arasında bunlar yer alabilir.

  Ameliyatsız Vajina Daraltma Mümkün Mü?

  Herhangi bir cerrahi işleme başvurulmadan, dikiş işlemi veya ağır anestezi uygulaması gerekmeden vajina daraltma yapılabilir. Bu işlem gelişmiş lazer teknolojileri yardımı ile, lazerle vajina daraltma işlemi kapsamında yapılır.

  Lazerle Vajina Daraltmanın Avantajları Nelerdir?

  Lazerle vajina daraltmanın avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Ameliyatsız bir uygulamadır.
  • Anestezi gerektirmez, analjezik kremlerle yapılabilir.
  • Hızlı bir tedavidir.
  • İşlem sonrası gündelik yaşama dönülebilir.
  • Vajinoplasti ameliyatının aksine uzun bir iyileşme süreci yoktur.
  • Gerektiğinde tekrarlanabilir.

  Lazerle vajina daraltmanın faydaları ve avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Lazerle Vajina Daraltma Ne Kadar Sürer?

  Lazerle vajina daraltma işlemi, uzunluğu 5 ila 15 dakikayı bulan seanslar yardımıyla yapılmaktadır. Lazerle vajinal daraltma işlemine hazırlık, genelde işlemin kendisinden daha uzun sürmektedir. Genel olarak değerlendirildiğinde lazerle vajina darlaştırma işlemi son derece hızlı bir uygulamadır. Lazerle vajina daraltma işleminin kaç seans süreceği doktor tarafından, hasta ile birlikte kararlaştırılır.

  Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır? Ameliyatsız Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

  Lazerle vajina daraltma ağrısız bir işlemdir. Eğer kişinin ağrı eşiği düşükse doktor, işlem öncesinde hedef bölgelere ağrı kesici krem uygulayabilir. İşleme başlamadan önce gerekli hazırlıklar yapılır, lazer cihazı üzerinde ayarlamalar gerçekleştirilir. Bu işlem robotik ve bilgisayarlı bir tedavi olduğu için son derece güvenlidir. İşlem başladığında doktor, vajinal dokuları lazer atımlarıyla uyarır. Bu uyarılma vajinal dokulardaki, biyolojik iyileşme sistemlerinin aktifleşmesini sağlar. Böylece dokular kademe kademe iyileştirilir ve sıkılaştırılır.

  İstanbul Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları 2023

  İstanbul lazerle vajina daraltma fiyatları, tedavinin kapsamına ve kaç seans süreceğine göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul lazerle vajina daraltma ücreti hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; kapsamlı bir görüşme için Prof. Dr. Hüseyin Cengiz gibi uzman bir jinekologdan randevu alabilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button