Kızlık Zarı Dikimi İstanbul

  Vajinanın hemen girişinde, kalınlığı birkaç milimetre olan bir zar dokusu yer alır. Bu doku halk arasında kızlık zarı, tıp biliminde ise hymen olarak isimlendirilir. Kızlık zarının yapısı kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Bazı kişilerde, bu zarın üzerinde fazlaca kılcal damar yapılanması bulunurken bazılarında ise daha az olur. Buna bağlı olarak da zar yırtıldığı zaman bir miktar kanama olabilir, kanama miktarı oldukça az olabilir veya hiç kanama meydana gelmeyebilir. Hatta bazı kişiler, doğuştan hiç kızlık zarına sahip olmayabilir. Kızlık zarı dikimi İstanbul için bize ulaşın.

  Kızlık zarı, biyolojik olarak olmasa da kültürel olarak ‘’bekaret’’ gibi bazı kavramları simgeleyebilmektedir. Bu yüzden kızlık zarları zarar gören bireyler, kızlık zarı dikimi ile zar onarımı yaptırabilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Kızlık zarı dikimi nerede yapılır?’’, ‘’Kızlık zarı dikimi ne kadar sürer?’’, ‘’Kızlık zarı dikimi kimlere yapılır?’’ ve ‘’Kızlık zarı onarımı nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul kızlık zarı dikimi hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; kapsamlı bir görüşme için Prof. Dr. Hüseyin Cengiz gibi uzman bir jinekologdan randevu alabilirsiniz.

  Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

  Kızlık zarı dikimi, herhangi bir sebepten yırtılan hymenin, özel dikiş işlemleriyle kalıcı veya geçici olarak onarılmasıdır. Bu uygulama halk arasında kızlık zarı onarımı, hymen onarımı veya kızlık zarı diktirme olarak da bilinmektedir. Kızlık zarı diktirme işlemi sayesinde hymeni, bir sonraki cinsel birleşmede yeniden kanayacak şekilde onarmak mümkündür.

  Kızlık Zarı Dikimi Neden Yapılır?

  Kızlık zarı dikimi, yırtılan kızlık zarlarını onarmak amacıyla yapılmaktadır. Kızlık zarının nasıl veya neden yırtıldığından bağımsız olarak ülkemizde bazı bireyler, kızlık zarlarının bütünlüğü sebebiyle fiziksel istismara maruz kalabilmektedir. Kızlık zarı onarımı da genelde bu gibi olumsuz durumların önüne geçilebilmesi amacıyla tercih edilmektedir.

  Kızlık Zarı Yırtılması Nasıl Olur? Kızlık Zarı Yırtılması Hissedilir Mi?

  Kızlık zarı, herkeste aynı yapıya sahip olan ve herkeste aynı nedenlerden yırtılan, yırtıldığında ise herkeste aynı belirtilere sebep olan bir doku değildir. Kızlık zarı yırtıldığı zaman genelde, keskin bir ağrı hissedilmesi ve hafif bir kanama meydana gelmesi beklenir. Ancak zarın yapısına ve bireyin cinsel ilişkiye hazır hale gelme durumuna göre ağrı hissedilmeyebilir, hatta kanama bile gözlemlenmeyebilir.

  Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürer?

  Geçici kızlık zarı dikimi 10 dakikada tamamlanan bir işlemdir. Kalıcı kızlık zarı dikimi ise yarım saati bulabilmektedir. Elbette işleme hazırlık süreci ile birlikte, kızlık zarı dikiminin süresi daha da fazla olabilir.

  Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı?

  Kızlık zarı dikimi, yalnızca alanında uzman bir hekimin muayenesi ile anlaşılabilir. Eğer kızlık zarı, ilişki ile tekrar yırtılmışsa bir doktor muayenesi ile bile kızlık zarı dikimi yaptırıldığı anlaşılamayabilir.

  Kızlık Zarı Dikimi Ne Zaman Yapılmalı?

  Kızlık zarı dikiminin ne zaman yapılacağı tamamen kişinin inisiyatifine kalmıştır. Kalıcı kızlık zarı dikimi, birey ne zaman isterse yapılabilir. Çünkü dikişler kalıcı olarak zarın bütünlüğünü korurlar. Geçici kızlık zarı dikiminde ise dikişler, 7 ila 10 gün içerisinde eriyecek ve kızlık zarı eski haline dönecektir. Bu yüzden geçici kızlık zarı dikimi, planlanan cinsel birliktelikten 2 ila 4 gün önce yapılmalıdır.

  Kızlık Zarı Dikimi Nerede Yapılır?

  Kızlık zarı dikimi, bu işlemi yapmaya izni olan özel kliniklerde, muayenehanelerde ve hastanelerde yapılabilir. İşlem, kesinlikle ideal koşullar altında, alanında uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır. 

  Kızlık Zarı Dikimi Kayıtlara Geçer Mi?

  Kızlık zarı dikimi kayıtlara geçer. Ancak bu kayıtlar kimse ile paylaşılmaz. Kişinin kendisi hariç kimse, kişinin hastane kayıtlarına ve tedavi geçmişine bakamaz.

  Kızlık Zarı Dikimi Kalıcı Mı?

  Kalıcı kızlık zarı dikiminde, kızlık zarı kalıcı olarak onarılmaktadır. Yani dikişler zaman içerisinde bozulmaz, kızlık zarı yeni, onarılmış yapısını korur. Ancak kızlık zarı üzerine baskı uygulanırsa yeniden yırtılma meydana gelir ve kanama görülür. Geçici kızlık zarı dikiminin ise bir süre sınırı vardır. Yaklaşık 10 gün içerisinde dikişler erir ve zar yeniden bozulur.

  Kızlık Zarı Dikimi Ağrı Yapar Mı?

  Kızlık zarı dikimi ağrılı bir uygulama değildir. Bunun en önemli sebebi işlem öncesinde, hedef bölgeye lokal anestezi yapılmasıdır. Böylece hastalar dikim işlemi sırasında ağrı ve rahatsızlık duymazlar.

  Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? Geçici Hymenoplasti Nasıl Yapılır?

  Geçici kızlık zarı dikiminde, zaman içerisinde eriyen özel dikişler kullanılır. Bu işlem sayesinde yırtılmış olan zar, özel bir teknikle onarılır. Böylece bir sonraki ilişkide yeniden yırtılma ve kanama gözlemlenir.

  Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? Kalıcı Hymenoplasti Nasıl Yapılır?

  Kalıcı kızlık zarı dikiminde, dikimin üzerinden ne kadar süre geçerse geçsin, bir zorlama olmadığı takdirde dikişler bozulmaz. Bu işlem sırasında flep tekniği adı verilen özel bir yöntem kullanılır. Bu yöntem yardımıyla zar onarımı gerçekleştirilir.

  Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Kızlık zarı dikimi sonrası hastalar, birkaç saat içerisinde taburcu edilirler. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası hastalar, bir ay kadar cinsel ilişkide bulunmamalıdır. Aynı şekilde dikişlerin bozulmasına yol açabilecek hareketlerden ve sportif aktivitelerden kaçınılmalıdır. 1 ila 2 gün kadar duş alınmamalı, sonrasında ise ayakta duş alınmalıdır. Kızlık zarı diktirenler doktor tavsiyelerine özenle uymalı, kontrol muayenelerini aksatmamalılar.

  İstanbul Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2023

  İstanbul kızlık zarı dikimi fiyatları, uygulamanın hangi yöntemle yapıldığına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul kızlık zarı onarımı fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; kapsamlı bir görüşme için Prof. Dr. Hüseyin Cengiz gibi uzman bir jinekologdan randevu alabilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button