Genital Estetikte Dolgu, Botoks, PRP ve Mezoterapi Uygulamaları İstanbul

  Genital estetik ameliyatları yardımı ile pek çok estetik kusurdan kurtulmak ve son derece çekici bir genital bölge görünümüne sahip olmak mümkündür. Ancak özellikle de yoğun bir çalışma veya ev yaşamı olan kadınlar, operasyon sonrası iyileşme süreci sebebiyle genital estetik ameliyatı yaptırmak istememektedir. Günümüzde, uzun iyileşme ve dinlenme süreçlerine gerek kalmaksızın da bazı genital estetik problemlerini gidermek mümkündür. Genital estetikte dolgu, botoks, PRP ve mezoterapi uygulamaları İstanbul için bize ulaşın.

  Bu amaçla yapılan pek çok ameliyatsız genital estetik uygulaması vardır. Bunlardan bazıları genital dolgu, vajinal botoks, genital PRP tedavisi ve mezoterapi uygulamasıdır. Bahsi geçen uygulamalar sayesinde bazı estetik sorunları gidermek, bunlara bağlı ortaya çıkan cinsel işlev bozukluklarını ortadan kaldırmak mümkündür. Bu yazının devamında ‘’Ameliyatsız genital estetik nasıl yapılır?’’, ‘’Genital PRP tedavisinin faydaları nelerdir?’’, ‘’Mezoterapinin faydaları nelerdir?’’ ve ‘’Genital bölge dolgusu neden yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul ameliyatsız genital estetik uygulamaları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; kapsamlı bir görüşme için Prof. Dr. Hüseyin Cengiz gibi uzman bir jinekologdan randevu alabilirsiniz.

  Ameliyatsız Genital Estetik Nedir?

  Ameliyatsız genital estetik, genital bölgede yer alan estetik problemlerin ve işlevsel sorunların giderilmesi için yapılan, cerrahi içermeyen uygulamalardır. Bu uygulamalar genelde özel enjeksiyon işlemleriyle ve lazer uygulamalarıyla yapılmaktadır. Uzun iyileşme süreçlerine ihtiyaç duyulmaması ve son derece kısa işlemler olmalarıyla oldukça avantajlıdırlar.

  Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Nelerdir?

  Ameliyatsız estetik uygulamaları arasında şunlar yer alabilir:

  • Genital PRP tedavisi.
  • Genital bölge dolgusu.
  • Vajinismus botoksu veya vajinal botoks.
  • O noktası büyütme veya orgazm aşısı. (O-shot).
  • G noktası büyütme.
  • Lazerle vajina beyazlatma veya lazerle genital beyazlatma.
  • Lazerle vajina daraltma.

  Bu gibi ameliyatsız gerçekleşen genital estetik uygulamaları sayesinde hastalar çeşitli estetik ve işlevsel problemlerden kurtulabilirler.

  Ameliyatsız Genital Estetiğin Avantajları Nelerdir?

  Ameliyatsız genital estetik avantajları arasında şunlar yer alabilir:

  • Ameliyatlı işlemlere kıyasla daha hızlıdırlar.
  • Ameliyatlı işlemlerin aksine uzun iyileşme süreçleri yoktur.
  • İz bırakmazlar.
  • İşlem sonrasında gündelik yaşama dönülebilir.
  • Kolayca tekrarlanabilirler.
  • Enfeksiyon riskleri yoktur.
  • Anestezi gerektirmezler.
  • Reşit olan neredeyse herkese yapılabilirler, kısıtlamaları çok azdır.
  • Pek çok yönüyle etkili ve başarılıdırlar.

  Ameliyatsız estetiğin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Genital PRP Nedir? Genital PRP Nasıl Yapılır?

  Genital PRP tedavisi, hastanın kendi kanındaki iyileştirici hücrelerle yapılan, ameliyatsız bir estetik uygulamasıdır. Bu tedavi işlemi sayesinde genital bölge ve çevresindeki dokular gençleştirilebilir. Böylece dokuların cinsel ilişki sırasında uyarılması kolaylaşabilir. Genital PRP tedavisi sırasında hastadan, bir su bardağının 20’de 1’i kadar kan alınır. Alınan kanın içerisindeki gençleştirici hücreler özel bir işlemle toplanır. Daha sonra ise genital bölgeye enjekte edilirler. Enjeksiyon öncesinde hedef bölgelere ağrı kesici krem uygulandığı için rahatsızlık hissi oluşmaz. O noktası büyütme işlemi de bir genital PRP uygulamasıdır.

  Genital Bölge Dolgusu Nedir? Genital Bölge Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Genital bölge dolgusu, hyalüronik asit isimli özel bir dolgu malzemesi kullanılarak yapılır. Bu madde, insan cildinde doğal olarak bulunan ve bu sebeple de bölgedeki organik dokularla çok iyi bir uyum sağlayan bir malzemedir. Hyalüronik asit, genital bölgeye dolgu işlemi kapsamında, G noktası gibi bölgelere uygulanabilmektedir. Böylece G noktası çok daha belirgin bir yapı kazanabilmekte ve cinsel birleşme sırasında penisle kolayca uyarılabilmektedir. G noktası büyütme olarak da bilinen bu işlem sırasında hyalüronik asit, özel bir enjektör yardımı ile G noktasına uygulanmaktadır. Genital bölge dolgusu, vulvanın daha estetik bir görünüm kazanması amacıyla vajinal dudaklara da uygulanabilmektedir.

  Vajinal Botoks Nedir? Botoks Nasıl Yapılır?

  Vajinal botoks, vajinaya bağlı bazı kaslara uygulanan ve böylece bu kaslardaki aşırı kasılma sorununu ortadan kaldıran özel bir uygulamadır. Vajinismus gibi hastalıklar sırasında vajinal kaslar istemsiz olarak, şiddetli bir şekilde kasılırlar. Bu da cinsel birleşmeyi son derece ağrılı veya imkânsız hale getirir. Vajinal botoks veya vajinismus botoksu olarak bilinen işlem sayesinde, bahsi geçen kas dokularının aktivitesi bir miktar azaltılabilir. Böylece cinsel birliktelik mümkün hale gelebilir. Bu işlem basit enjeksiyon uygulamaları yardımıyla dakikalar içerisinde tamamlanmaktadır.

  Mezoterapi Nedir? Mezoterapi Nasıl Yapılır?

  Mezoterapi, özel bir serum içeriğinin, cilde direkt olarak uygulanmasıyla yapılan özel bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında kullanılan serumun içerisinde cildi besleyen ve ciltteki iyileşme mekanizmalarını aktifleştiren; besinler, vitaminler, mineraller ve organik maddeler bulunmaktadır. Bahsi geçen serum, genital mezoterapi işlemi kapsamında direkt olarak genital bölge civarındaki cilt dokusuna uygulanabilir. Böylece bölgedeki cilt dokusu yenilenebilir ve gençleşebilir. Mezoterapi işlemi, bahsi geçen serumun cilde emdirilmesi yoluyla veya enjeksiyon yoluyla yapılabilmektedir. Her iki işlem de ağrısızdır.

  Ameliyatsız Estetik Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Yukarıda örneklerinden bahsetmiş olduğumuz ameliyatsız estetik uygulamaları, hastalara; işlemden hemen sonra gündelik yaşamlarına dönebilme imkânı vermektedir. Bu uygulamaların ardından, hedef bölgelerde kızarıklıklar gözlenebilir. Ancak kızarıklıkların aynı gün veya ertesi gün azalarak kaybolması beklenir. Mümkünse bu bölgelere bir gün boyunca su temas ettirilmemelidir.

  İstanbul Ameliyatsız Genital Estetik Fiyatları 2023

  İstanbul genital bölgeye dolgu fiyatları, botoks fiyatları, PRP tedavisi fiyatları ve mezoterapi fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; kapsamlı bir görüşme için Prof. Dr. Hüseyin Cengiz gibi uzman bir kadın hastalıkları doktorundan randevu alabilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button